Dziś uczniowie klas 1 i 3 gimnazjum w Żytkiejmach udali się do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, by podsumować realizację ogólnopolskiego programu pod nazwą "Ożywić pola 2010-2011. Rok sarny". Akcja rozpoczęła się jesienią 2010, a zakończyła w grudniu 2011 roku.

Na początku młodzież obejrzała prezentację, związaną bohaterką - sarną. Następną atrakcją był wyjazd na karmowisko. Gimnazjaliści nie pojechali jednak go podziwiać, a pracować! Pierwszym zadaniem było wyłożenie beli sianokiszonki. Później zajęto się kopaniem dziur, w których umieszczono bale. Do nich przybite zostały skrzynki, z których sarny będą spożywać wsypaną przez uczniów karmę. Solą wypełniono też wcześniej wkopaną lizawkę.

Po ciężkiej pracy czekała na uczniów nagroda, którą było ognisko, ciepły żurek i kiełbaska. Byłą też okazja się zagrzać, bo choć przy pracy jest ciepło, to dłonie i stopy wielu osobom zmarzły. Gdy posiłek został spożyty, zaczęła się bitwa na śnieżki. Nie oszczędzano nawet fotografa. Po „wojnie" był jeszcze słodki deser w postaci pączków, po czym wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

 

 


Wyszukiwarka

Loading