Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach odbyło się kolejne spotkanie młodszych i starszych mieszkańców miejscowości w ramach projektu „Opowieści babuni", realizowanego przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga". Tym razem miało ono nieco inny charakter niż poprzednie.

W pierwszej części spotkania tematem przewodnim były andrzejki, a co za tym idzie m.in. wróżby i zabawy związane z tym dniem. Jak się okazuje, wśród dzieci i młodzieży rosną w Żytkiemach m.in. biznesmeni oraz młode mężatki :) Druga część spotkania to zabawa osób starszych. Dzięki uprzejmości opiekunów świetlicy mogła ona potrwać znacznie dłużej niż trwają zwykle spotkania w ramach realizacji projektu. Było m.in. wspólne śpiewanie przy muzyce z akordeonu w wykonaniu pana Witalisa Kibitlewskiego oraz tańce przy biesiadnych piosenkach z płyt CD.

Kolejne "Opowieści babuni" w przyszły piątek, początek o godzinie 17.00. Przypominamy, że wstęp na spotkanie jest bezpłatny. W imieniu stowarzyszenia zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia.

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO


Wyszukiwarka

Loading