Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach odbyło się kolejne spotkanie młodych i starszych mieszkańców tej i okolicznych miejscowości w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga" projektu pod nazwą „Opowieści babuni". Podobnie jak podczas poprzednich spotkań, także i tym razem starsi podzielili się kilkoma opowieściami o tym, jak to było na tych terenach kiedyś, tuż po wojnie. Młodzież z uwagą słuchała, zadając również pytania.

Atmosfera, która połączyła po raz kolejny pokolenia zrobiła się tak miła, że uczestnicy spotkania postanowili wspólnie pośpiewać i pobawić się. Oczywiście w starsze zabawy i starsze piosenki. O ile młodzież ze śpiewaniem nie miała większych problemów i znała słowa piosenek, to z zabawami już było trudniej. Kto bowiem z dzisiejszych nastolatków bawi lub bawił się np. w „uciekaj myszko do dziury, bo złapie ciebie kot bury"... Wspólne śpiewanie na tyle się zaś wszystkim spodobało, że na kolejne (18 listopada) spotkanie zaplanowano już karaoke :)

Żytkiejmianom bardzo spodobały się też ręcznie wykonywane zabawki przez panią Stefanię Czarniecką. Pomimo swojego dojrzałego wieku potrafi przy pomocy szydełka wyczarować cuda, co widać na zdjęciach.

Przypominamy, że spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach (11 listopada nie odbędzie się ze względu na święto narodowe). Wstęp bez zaproszeń i zapowiedzi, oczywiście bezpłatny. Zapraszamy!

 

 


Wyszukiwarka

Loading