„Opowieści babuni" to bardzo ciekawy projekt realizowany w Żytkiejmach przez miejscowe Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga". Dzięki niemu młodzież ma możliwość posłuchać opowieści starszych o tym, jak wyglądało kiedyś życie żytkiejmian, a starsi mogą powspominać stare, często trudne czasy.

Dziś odbyło się drugie takie spotkanie. Jego tematyka przyciągnęła prawie 40 osób. Przy okazji została otwarta również wystawa fotografii pt. „Rozmowy o Żytkiejmach", wykonanych przez Zbigniewa Mieruńskiego. To efekt programu o tej samej nazwie, który realizował on w ostatnich miesiącach wspólnie z żytkiejmską młodzieżą. Spisywała ona wspomnienia starszych mieszkańców wsi, a Zbigniew Mieruński „łapał" żytkiejmian w obiektyw.


rozmowa z Bożeną Mikielską, prezesem Stowarzyszenia "Żytkiejmska Struga"
Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj

Projekt „Opowieści babuni" będzie realizowany do lutego przyszłego roku. Spotkania odbywają się każdy piątek w świetlicy w Żytkiejmach. Jak zapewnia prezes stowarzyszenia Bożena Mikielska, nie będą one przebiegać tylko „na siedząco". W planach są również wspólne śpiewanie oraz zabawy. A to wszystko dzięki wsparciu finansowemu, jakie stowarzyszeniu przyznał Gołdapski Fundusz Lokalny w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie".

 

 


Wyszukiwarka

Loading