Pod koniec sierpnia zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy ogłosił, że mieszkańcy gminy Gołdap mogą starać się przyznanie w przyszłym roku dotacji na usuniecie azbestowych elementów ze swoich posesji. Wszystko dzięki wsparciu, jakie gmina może otrzymać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak się okazuje, podobną ofertę skierował do mieszkańców swojej gminy także wójt Dubeninek.

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem z szerszych informacji na temat dotacji powinni kontaktować się z Renatą Sojkowską z Urzędu Gminy (tel. 87-615-81-36). Urząd na deklaracje mieszkańców czekać będzie do końca października.

 

 

Podobnie jak w Gołdapi, mieszkańcy gminy Dubeninki będą mogli przeznaczyć uzyskane pieniądze tylko na prace związane z demontażem i utylizacją elementów azbestowych. Koszt montażu nowych (np. zmiana pokrycia dachowego na dachówkę lub blachę) mieszkańcy będą musieli ponieść z własnej kieszeni.

Jeśli będzie zainteresowanie dotacjami, wójt zaproponuje radnym przeznaczenie środków finansowych w przyszłorocznym budżecie na zabezpieczenie wkładu własnego niezbędnego do uzyskania wsparcia finansowego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Wyszukiwarka

Loading