Dziś upłynął termin, jaki w 2009 roku Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi dał na doprowadzenie budynku ośrodka zdrowia w Dubeninkach do stanu zgodnego z wymaganiami prawa. Choć wiele w nim zrobiono to nie wszystkie zalecenia zostały wykonane. Teoretycznie ośrodek powinien być od jutra zamknięty. Wójt Dubeninek Ryszard Zieliński jest jednak optymistą.

 

 

- Przychodnia nie zostanie zamknięta - twierdzi Ryszard Zieliński. - Ogólnie jest ona w bardzo dobrym stanie. Kilka lat temu był poprawiony dach, przeprowadzona była gruntowna termomodernizacja, wymieniono okna. Pozostały do wykonania pewne prace we wnętrzu tego ośrodka. Chodzi o wymianę starej płytki PCV na nowe gumoleum, które będzie spełniało wymogi sanitarne.

rozmowa z wójtem Ryszardem Zielińskim

Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj

Do Powiatowego Inspektora Sanitarnego złożony został wniosek o przedłużenie terminu na wykonanie prac modernizacyjnych. Wójt liczy na jego pozytywne rozpatrzenie. Jeśli radni się zgodzą - a wydaje się, że nie mają wyjścia - to w przyszłorocznym budżecie zaplanowany zostanie wydatek około 50-70 tysięcy złotych na wykonanie prac. Na taką orientacyjnie kwotę szacuje bowiem ich koszt Ryszard Zieliński. Jest jednak innym problem: skąd je wziąć?


Wyszukiwarka

Loading