Drużyna z sołectwa Lenkupie w składzie: Tomasz Krzyżewski, Martyna Krzyżewska, Michał Krzyżewski, Joanna Mikielska i Mariusz Mikielski zwyciężyła w II Turnieju Sołectw, który odbył się dziś w Żytkiejmach. Drugie miejsce przypadło sołectwu Stańczyki, a trzecie Żytkiejmom.

Łącznie w turnieju wystartowało 7 ekip (Linowo, Lenkupie, Degucie, Stańczyki, Żytkiejmy, Barcie i Będziszewo. ). Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. w przeciąganiu liny, wbijaniu gwoździ, łowieniu „ryb" czy wspólnym chodzeniu „na nartach". W każdej zdobywali punkty do klasyfikacji łącznej. Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzcy dostali puchar. Przyznane też zostały nagrody za najlepsze stoiska. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęło stoisko wsi Lenkupie, drugie miejsce ex aequo Stańczyki i Linowo, zaś trzecie Żytkiejmy. Podczas turnieju na scenie odbyły występy artystyczne zespołów Otako, Angelus i Emanuel. Przedstawienie przygotował też kabaret „Zza lasu".

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: Kazimierz Krahel (przewodniczący), Alicja Sawicka, Stanisław Kosiński, Henryk Bazylewicz, Teresa Romanowska, Barbara Ostapionek i Teresa Rydzewska. Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy Dubeninki w partnerstwie z GCK Dubeninki - filia biblioteczna, świetlicą w Żytkiejmach, OSP w Żytkiejmach i Stowarzyszeniem „Żytkiejmska Struga".

 

 


Wyszukiwarka

Loading