Radni Rady Gminy Dubeninki zmienili swoją decyzję w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dubeninki i uchylili uchwałę, którą w tej sprawie podjęli 31 marca br.


głosowanie nad uchwałą

- Dyskusja odbyła się dość długa na posiedzeniu wspólnym komisji - powiedział przed głosowaniem Kazimierz Krahel, przewodniczący rady. - Radni doszli do wniosku, że uchwała została podjęta z pewnymi błędami formalnymi. Sprawa wygląda teraz w ten sposób, że albo dokonywać poszczególnych poprawek, albo ją uchylić i od nowa przeanalizować. Komisja zdecydowała się na drugie rozwiązanie.

Za uchyleniem głosowało 7 radnych, przeciw było 2 (Andrzej Kisielewski i Tomasz Pawlukanis), 5 się wstrzymało od głosu. Decyzja radnych ponownie otwiera dyskusję w sprawie ewentualnej możliwości budowania na terenie gminy Dubeninki m.in. elektrowni wiatrowych, biogazowni czy gospodarstw agroturystycznych (których budowa poprzednią decyzja też była ograniczona).


ks. proboszcz z Żytkiejm o wiatrakach
(głos zabrał w innym punkcie obrad rady)


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading