Zapraszamy wszystkich na II Turniej Sołectw, który odbędzie się 3 lipca w parku przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiejmach. Głównym celem imprezy jest popularyzacja aktywności mieszkańców gminy, pogłębienie więzi międzypokoleniowej oraz promocja „małej ojczyzny".

Wśród zmagań turniejowych oprócz tradycyjnego przeciągania liny zostało przygotowanych wiele atrakcji „na wesoło": bieg z jajkiem, rzut ziemniakiem do wiadra z wodą, „kobieta też potrafi" czyli wbijanie gwoździ młotkiem, bieg na nartach, łowienie „ryb", bieg z wodą. Podczas imprezy nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich uczestników. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie wiedzy „Cudze chwalicie swego nie znacie". Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły muzyczne, zespół Otako oraz kabaret „Zza lasu". Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga" będzie serwowało żurek wiejski i „jadło zza lasu". Dodatkową atrakcją będzie przygotowana „wiejska zagroda", w której odbywać się będą pokazy dawnych zajęć wiejskich. Organizatorzy nie zapomnieli również o zabawach i konkursach dla dzieci i młodzieży. Uwieńczeniem turnieju będzie zabawa taneczna, którą rozpoczną lokalni artyści wcielający się role znanych i lubianych gwiazd.

 

 

Organizatorami turnieju są: Urząd Gminy Dubeninki w partnerstwie z GCK Dubeninki - filia biblioteczna i świetlica w Żytkiejmach, OSP w Żytkiejmach i Stowarzyszeniu „Żytkiejmska Struga".


Wyszukiwarka

Loading