Tegoroczna Zbiórka Elektrośmieci i Baterii spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i instytucji. Do wyznaczonych w Dubeninkach i Żytkiejmach punktów przez kilka dni przywożono stare sprzęty: od wielkogabarytowych lodówek po małe elektroniczne zabawki. W wyniku akcji zebrano 280 sztuk sprzętu komputerowego i RTV, 70 sztuk sprzętu AGD oraz wiele innych elektrośmieci i baterii. Trafią one do zakładu przetwarzania, gdzie będą poddane procesom odzysku i recyklingu, a substancje niebezpieczne w nich zawarte zostaną unieszkodliwione. Pozyskane w ten sposób materiały będzie można wykorzystać do produkcji nowych urządzeń.

Elektrośmieci oraz baterie to odpady niebezpieczne zawierające trujące substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonego sprzętu przenikają do gleby. W konsekwencji mogą spowodować zatrucie ludzi i zwierząt. Dlatego nigdy nie wolno ich wyrzucać do zwykłego kosza. Elektrośmieci można oddać w sklepie przy zakupie nowego sprzętu tego samego typu lub zdać w niektórych firmach zbierających odpady. Z kolei baterie można wrzucać do wyznaczonych pojemników. W naszym powiecie znajdują się one między innymi w siedzibie Parku Krajobrazowego w Żytkiejmach, w Starostwie Powiatowym w Gołdapi, w niektórych szkołach i sklepach.

 

 

Zbiórka elektrośmieci i baterii odbyła się w ramach „Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur". Zorganizował ją po raz drugi Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej, w tym roku we współpracy z Urzędem Gminy w Dubeninkach. Odbiór elektrośmieci zapewniła gołdapska firma Usługi Sprzętowo-Transportowe i Wywóz Nieczystości. Brzeziński Józef. Zebrane baterie zostaną przekazane firmie Reba - Organizacja Odzysku S.A. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i sprawili, że kilkaset elektrośmieci nie trafi już na wysypiska.

Więcej zdjęć ze zbiórki dostępnych jest na stronie internetowej PKPR.


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka