Wczoraj w Żytkiejmach odbyła się VIII edycja konkursu wiedzy pn. „Łamigłówki przyrodnicze". Jego organizatorem był Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klas I-III ze szkół podstawowych. W tym roku przystąpiło do niego 33 uczestników będących reprezentantami szkół w: Dubeninkach, Galwieciach, Pogorzeli, Żytkiejmach oraz nr 1 i 2 w Gołdapi.

Konkurs prowadzony był w formie turnieju składającego się z sześciu konkurencji sprawdzających wiedzę o przyrodzie Polski i jej ochronie. Poziom wiedzy tegorocznych uczestników zaskoczył komisję konkursową. Błędne odpowiedzi zdarzały się sporadycznie, dlatego gratulacje należą się wszystkim drużynom. Niezbędne okazało się przeprowadzenie dogrywki pomiędzy trzema drużynami, które uzyskały najlepsze wyniki.

 

 

Laureatami konkursu zostali:

  1. drużyna z kl. III SP nr 2 w Gołdapi w składzie: Martyna Majkowska, Milena Wieczorek, Michał Redziński
  2. drużyna z kl. II i III SP w Dubeninkach w składzie: Weronika Ostapionek, Martyna Wronowska, Gabriela Dubicka
  3. drużyna z kl. IIb SP nr 2 w Gołdapi w składzie: Wiktoria Trypuć, Jakub Wróblewski, Tymon Zdancewicz

Laureaci otrzymali dyplomy, książki przyrodnicze, artykuły szkolne oraz gry edukacyjne. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono publikacje książkowe oraz dyplomy za udział. Głównym sponsorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Gry edukacyjne zostały przekazane przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Galerię zdjęć z konkursu można zobaczyć na stronie internetowej parku.


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka