13 stycznia w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się etap parkowy X edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Przystąpiły do niego czteroosobowe drużyny z Dubeninek, Grabowa, Gołdapi i Żytkiejm, reprezentujące poszczególne gimnazja. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę przyrodniczą i znajomość parków krajobrazowych Polski.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Dubeninkach w składzie: Anna Barbara Ekman, Urszula Łazarowicz, Marta Olga Ołów i Karol Sidorek, będąca pod opieką Anny Krygier i Anny Ołów. Gratulujemy! Już czwarty rok z rzędu uczniowie tej właśnie szkoły będą reprezentować nasz park na etapie wojewódzkim w Olsztynie. Tam powalczą z pięcioma drużynami reprezentującymi pozostałe parki krajobrazowe Warmii i Mazur o przejście do finału krajowego.

Nagrody książkowe dla zwycięzców etapu parkowego konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Komisja przyznała także nagrody dwóm osobom, które uzyskały najwyższe wyniki indywidualne w konkursie. Okazały się nimi być uczennice ze zwycięskiej drużyny: Anna Barbara Ekman i Urszula Łazarowicz.

Więcej informacji o konkursie oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej parku.


fot. Piotr Hryniewiecki