Wczoraj w Żytkiejmach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko-Inscenizacyjny pt. „Idzie zima", organizowany przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów z klas I-III szkół podstawowych.

Recytatorskie zmagania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników, bo aż 67 dzieci ze szkół podstawowych z Jabłońskich, Dubeninek, Żytkiejm oraz nr 1 i nr 2 z Gołdapi, a także z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi. Dla niektórych uczestników był to pierwszy publiczny występ, dlatego należą im się szczególne słowa uznania.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Komisja nagrodziła 20 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca zdobyli: Paulina Krzykwa z SP1 w Gołdapi, Gabriela Giczewska i Janusz Stepanik z SP2 w Gołdapi. Drugie miejsca zajęli: Marta Stepanik z SP 2 w Gołdapi oraz Katarzyna Karmiłowicz i Weronika Brodowska z SP w Jabłońskich. Trzecie miejsca przyznano Wiktorii Łyp, Abigajl Piekoszewskiej, Katarzynie Fiodorowicz i Patrycji Ulewicz z SP2 w Gołdapi. Wyróżnienia otrzymali: Maja Laskowska i Luiza Karaszewska z SP w Jabłońskich, Emilia Krauze z SP w Dubeninkach, Natalia Świtaj z SP w Żytkiejmach, Daria Stalewska, Maja Nowikowska i Jakub Sewioło z SP1 w Gołdapi oraz Kacper Taudul, Natalia Racis i Tymon Zdancewicz z SP2 w Gołdapi.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu na stronie internetowej Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.