Na nowy rok szkolny Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej przygotował ofertę konkursów dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie odbędą się trzy konkursy wiedzy. W marcu „Łamigłówki przyrodnicze" dla klas I-III szkół podstawowych, w kwietniu „Mały Strażnik Parku" dla klas starszych szkół podstawowych. Od października rusza zaś ogólnopolski konkurs dla gimnazjalistów „Poznajemy parki krajobrazowe Polski".

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Aktualnie pod hasłem „Grzybobranie" trwa konkurs na najdorodniejszy grzyb. Od października do grudnia trwać będzie konkurs na blog, w którym udział mogą wziąć gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Również w październiku zapraszamy uczniów klas IV-VI SP do udziału w konkursie plastycznym na komiks „Rok z życia (wybranego gatunku)". W listopadzie, w siedzibie Parku, odbędzie się konkurs recytatorsko-inscenizacyjny „Idzie zima", adresowany dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III SP. W lutym zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do wykonania torby ekologicznej. W maju wychowankowie przedszkoli i szkół podstawowych będą mogli nadsyłać prace plastyczne na konkurs „Życie w koronach drzew".

Szczegółowy wykaz konkursów dostępny jest tutaj. Ich regulaminy można uzyskać pocztą zwykłą lub elektroniczną po zgłoszeniu się do PKPR (Żytkiejmy, ul. Szkolna 1, tel. 876-159-727, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).