Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie „Grzybobranie". Konkurs polega na dostarczeniu do siedziby Parku w Żytkiejmach najdorodniejszego grzyba z rodzaju borowik, podgrzybek lub koźlarz. W każdej z tych trzech kategorii zostanie wyłoniony laureat bądź laureaci.

Za najdorodniejszy grzyb komisja uzna ten, który ma największy obwód kapelusza. Do konkursu należy zgłaszać grzyby o zdrowym wyglądzie zewnętrznym (bez większych uszkodzeń kapelusza spowodowanych np. obgryzieniem przez zwierzęta).

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Grzyby można dostarczać do siedziby Parku w okresie od 16 sierpnia do 15 października 2010 roku , od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Po dokonaniu pomiarów grzyba i zrobieniu fotografii grzyb zostanie zwrócony znalazcy.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 października 2010 roku. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. W przypadku, gdy uczestnik jest osobą niepełnoletnią, przystąpienie do konkursu wymaga pisemnej zgody jego opiekuna.

Zapraszamy!