Pokazy udzielania pierwszej pomocy, konkursy dla dzieci i młodzieży, pokaz sprzętu straży pożarnej i granicznej - to wszystko czekało dziś na mieszkańców Żytkiejm i turystów podczas pleneru pn. „Zdrowie, natura, bezpieczeństwo". Odbył się on przy siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się  akcja zbierania tzw. elektrośmieci. Mieszkańcy Żytkiejm i okolic oddawali stare lodówki, telewizory czy też niepotrzebny sprzęt komputerowy. Dzieci i młodzież chętnie podchodzili do stanowiska, na którym można było pomalować sobie twarz. Podczas pleneru serwowano też pyszny żurek i grochówkę.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Niestety, mieszkańcy wsi niezbyt licznie przybyli na imprezę. Zdaniem Anny Michowiak z PKPR, wiele osób zostało w domach, aby zajmować się codziennymi obowiązkami. Być może powodem niskiej frekwencji dorosłych był jednak fakt, że na miejscu nie oferowano piwa ani innych alkoholi. Jak twierdzi  Jaromir Krajewski, dyrektor PKPR, to świadoma decyzja organizatorów pleneru. Po pierwsze sprzedaż trunków wymusiłaby od razu potrzebę zapewnienia ochrony, po drugie nie o picie w tego typu imprezach chodzi. Ci, którzy przyszli, na pewno nie zawiedli się. Była świetna i przyjemna zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Jest to pierwsza prezentacja na GOLDAP.INFO, przygotowana w rozdzielczości HDTV720p (1280x720). Podczas jej oglądania zalecamy przełączenie jej w tryb pełnoekranowy.