Edukacja i rozrywka były celem I Rominckiego Marszu na Orientację o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach, który odbył się 12 czerwca.

Do konkurencji stanęło 7 drużyn, w skład których weszli uczniowie ze szkół w Dubeninkach i Żytkiejmach oraz dzieci funkcjonariuszy placówki SG w Dubeninkach. Zadaniem uczestników marszu było pokonanie prawie 4km trasy prowadzącej przez Puszczę Romincką i wykonanie dodatkowych zadań związanych ze Strażą Graniczną oraz Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.

Zwycięską drużyną okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Wszyscy otrzymali nagrody, a „zwycięska trójka" puchary komendanta placówki SG w Dubeninkach.

Organizatorem przedsięwzięcia była Terenowa Organizacja Związkowa, działająca przy placówce w Dubeninkach, która zakupiła nagrody z funduszy pozyskanych od jednej z firm ubezpieczeniowych. Współorganizatorem marszu był Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Do organizacji żywo włączyli się także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni placówki SG w Dubeninkach.

W tym dniu nie zabrakło atrakcji także dla mniejszych dzieci w wieku 3-6 lat. Dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej w Dubeninkach mogły one skorzystać z wypożyczonej trampoliny, piłek i zabawek. Bieg na orientację zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.


fot. archiwum Straży Granicznej