Edukacja i rozrywka były celem I Rominckiego Marszu na Orientację o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach, który odbył się 12 czerwca.

Do konkurencji stanęło 7 drużyn, w skład których weszli uczniowie ze szkół w Dubeninkach i Żytkiejmach oraz dzieci funkcjonariuszy placówki SG w Dubeninkach. Zadaniem uczestników marszu było pokonanie prawie 4km trasy prowadzącej przez Puszczę Romincką i wykonanie dodatkowych zadań związanych ze Strażą Graniczną oraz Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej.

 

 

Zwycięską drużyną okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Wszyscy otrzymali nagrody, a „zwycięska trójka" puchary komendanta placówki SG w Dubeninkach.

Organizatorem przedsięwzięcia była Terenowa Organizacja Związkowa, działająca przy placówce w Dubeninkach, która zakupiła nagrody z funduszy pozyskanych od jednej z firm ubezpieczeniowych. Współorganizatorem marszu był Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Do organizacji żywo włączyli się także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni placówki SG w Dubeninkach.

W tym dniu nie zabrakło atrakcji także dla mniejszych dzieci w wieku 3-6 lat. Dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej w Dubeninkach mogły one skorzystać z wypożyczonej trampoliny, piłek i zabawek. Bieg na orientację zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.


fot. archiwum Straży Granicznej


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka