7 czerwca przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubeninkach odbyła się druga edycja pikniku rodzinnego pn. "Zdrowo, wesoło, bezpiecznie".

Podczas imprezy wręczono nagrody dla uczestników konkursu plastycznego pt. "Mój wymarzony dzień z rodziną", zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dubeninkach. Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez druha z ochotniczej straży pożarnej. Umiejętności udzielania pierwszej pomocy zaprezentowali także członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej. Wydarzenie uświetnił występ dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Dubeninkach, przygotowanych przez nauczycielkę Justynę Puzę oraz pokaz tańca w wykonaniu grupy tanecznej "Zumba Power" prowadzonej przez instruktorkę Anetę Adamczewską.

Liczne atrakcje czekały na dzieci. Była uwielbiana przez nie dmuchana zjeżdżalnia, można było ozdobić buzie kolorowymi malunkami i zjeść pysznego gofra przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dubeninkach. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach z sensoplastyki prowadzonych przez Magdalenę Chmiel. Wszyscy chętni mogli nawet potańczyć z instruktorką zumby oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami przekazanymi przez wójta gminy Dubeninki i Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Liczne atrakcje prezentowali na stoisku pracownicy Nadleśnictwa Gołdap. Chętni brali udział w ciekawych warsztatach, grach i zabawach. Można było także degustować leśne przysmaki.

Mimo kapryśnej pogody chętnych do wspólnej zabawy było wielu. Takie spotkania to okazja integracji wielopokoleniowej i zacieśnienia więzi z sąsiadami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia: druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubeninkach, opiekunowi młodzieżowej drużyny pożarniczej, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dubeninkach, członkom Stowarzyszenia Głos Puszczy Rominckiej, Nadleśnictwu Gołdap, Placówce Straży Granicznej w Dubeninkach oraz powiatowej policji w Gołdapi.

Organizatorami pikniku rodzinnego byli: wójt gminy Dubeninki, Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dubeninkach.

✍️ Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.