Tak jak i w latach ubiegłych, także i w tym roku na plaży w Kiepojciach odbędzie się piknik pod hasłem „Noc świętojańska nad Bludzianką”.

Tym razem będzie on jednak częścią większego działania w ramach projektu „Skarbnica rominczańskich pieśni i zwyczajów - uczymy się i uczymy innych”, realizowanego przez stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” w Dubeninkach. Jego realizacja został dofinansowana ze środków gminy Dubeninki i powiatu gołdapskiego.

Zapraszamy na:

  • warsztaty tradycyjnego śpiewania białym głosem, które poprowadzi Małgorzata Makowska, znawczyni pieśni ludowych Suwalszczyzny i harmonista. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 czerwca w siedzibie stowarzyszenia, początek o godzinie 17:00. Kolejne odbędzie się podczas pikniku.
  • 15 czerwca - piknik na plaży w Kiepojciach. Początek o godzinie 18.00.

Kolejnym wydarzeniem będzie udział naszego zespołu „Rominczanie” w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wyruszą tam 20 czerwca, by zaprezentować swoją twórczość, a jednocześnie promować naszą małą wojewódzką, powiatową i gminną ojczyznę.

Zapraszamy serdecznie do udziału w proponowanych wydarzeniach i śledzeniu informacji na ich temat na lokalnych stronach www oraz profilu facebookowym stowarzyszenia.

✍️ Bożena Buza, stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.