Trzy zadania na terenie gminy Dubeninki będą dofinansowane z pieniędzy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. W środę zostały podpisane stosowne umowy.

3 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego p.o. wójta gminy Dubeninki Barbara Woźniak oraz skarbnik gminy Dubeninki Hanna Biedrzycka podpisały umowy w konkursach „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla“, „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2024r.".

Konkurs „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” był skierowany do wszystkich sołectw w regionie. Gmina Dubeninki otrzymała pomoc finansową na zadanie pn. „Deguckie zacisze”. Dzięki wsparciu w Deguciach powstanie wiata ze stołem i ławami. Nieopodal wiaty ustawiony zostanie grill i tablica informacyjna. Teren oświetli lampa solarna. Wartość dofinansowania to 13.340,00zł.

Konkurs „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” jest realizowany od 2006 roku. W tym roku wpłynęło do niego 50 wniosków. Dofinansowano 39 zadań na łączną kwotę 800 tys. złotych. W gronie dofinansowanych znalazła się również gmina Dubeninki, która złożyła wniosek na zadanie „Żytkiejmy sękaczem stoją - zmaterializowanie symbolu w centrum wsi”. Dzięki wsparciu, w centrum Żytkiejm powstanie pomnik regionalnego produktu, z którego słyną Żytkiejmy. Kwota dofinansowania to 25 tys. zł.

„Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2024r." to dofinansowanie na „Święto sękacza”, które odbędzie się 15 sierpnia br. Kwota dofinansowania wyniosła 7.700zł.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.