Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu powiatu gołdapskiego do udziału w konkursie na „Ptasi lapbook”.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie lapbooka o ptakach dziko żyjących w Polsce. Lapbook należy wykonać indywidualnie, według własnego projektu przy zastosowaniu dowolnych form przekazu i grafiki. Lapbooki wraz z formularzem zgłoszenia należy dostarczyć na adres Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach do 27 marca.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

✍️ Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej


Lapbook, książka tematyczna, „książka na kolanach" - tematyczna teczka, w której umieszcza się najważniejsze informacje dotyczące konkretnego zagadnienia; kreatywna warstwowa książka pozwalająca na oryginalne zaprezentowanie informacji na określony temat. Lapbook jest tworzony ręcznie, najczęściej na bazie papierowej teczki albo złożonej dużej, sztywnej kartki. Wewnątrz umieszcza się obrazki, rysunki, wykresy oraz różnorodne elementy, na których zapisuje się informacje, np. harmonijki, okienka, karteczki, koperty, kieszonki, różnego typu książeczki. Bywa stosowany jako forma promocji czytelnictwa np. na potrzeby konkursów bibliotecznych albo podczas warsztatów czytelniczych[4]. Wykorzystywany także w edukacji jako rodzaj kreatywnego zadania czy element pracy np. z lekturą szkolną.

źródło: Wikipedia

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.