Przed wilkami ostrzega i apeluje o zachowanie ostrożności Urząd Gminy w Dubeninkach.

Oto treść komunikatu opublikowanego dziś na gminnej stronie internetowej:

Szanowni mieszkańcy,

W ostatnim czasie odbieramy od mieszkańców coraz więcej sygnałów o pojawieniu się na terenie Gminy Dubeninki wilków. Zwierzęta widziano blisko zabudowań gospodarczych i mieszkalnych. Otrzymaliśmy informację o sforze liczącej około 10 osobników. Uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczenie zwierząt domowych oraz hodowlanych zarówno w dzień jak i po zmroku.

W przypadku pojawienia się wilków na terenie miejscowości lub w obrębie państwa posesji, dokonania szkód wyrządzonych przez te drapieżniki jak i wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia itp. proszę o niezwłoczne zgłaszanie tych zdarzeń do Urzędu Gminy Dubeninki tel. 87 615 81 37 wew. 10 (Ewelina Moszczyńska).

Każde zdarzenie zostanie zarejestrowane. Działanie te pozwoli nam podjąć kroki prewencyjne wpływające na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

W sprawie wyceny oraz uzyskania odszkodowania za szkody wyrządzone przez wilki należy kontaktować się z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie (ul. Dworcowa 60, 10-437 Olsztyn, tel. 895372100)

Na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie https://www.gov.pl/web/rdos-olsztyn/szacowanie-szkod-wyrzadzonych-przez-zwierzeta-objete-ochrona-gatunkowa-za-ktore-odpowiada-skarb-panstwa-bobr-wilk-zubr-oraz-rys dostępne są wzory wniosków o odszkodowanie za szkody wyrządzone przez wilki.

Ewelina Moszczyńska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.