Znane są już wyniki II edycji kreatywnego konkursu „Upcyckling - drugie życie rzeczy”, zorganizowanego przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

Zadaniem uczestników (uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego) było stworzenie przydatnego przedmiotu z rzeczy starych, niepotrzebnych czyli uznawanych za odpady. Na konkurs nadesłano zdjęcia 28 prac z 6 szkół. Autorzy zachowują wykonane przedmioty dla siebie.

Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy zaskakiwali swoimi pomysłami tworząc różne mniej lub bardziej skomplikowane przedmioty. Dużo było przyborników na biurko, karmników dla ptaków, tekturowych samochodzików, czy papierowych lalek. Pojawiały się też bardziej oryginalne pomysły, jak choćby hobby horse, który z pewnością długo posłuży jego autorce lub stojak na biżuterię zrobiony z... kuchennej tarki. Niektóre przedmioty, mimo że nie wymagały dużego nakładu pracy, zostały docenione z uwagi na pomysł na ponowne wykorzystanie starych rzeczy i ich funkcjonalność. Komisja wyłoniła 16 laureatów. Gratulujemy. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody za udział. Fundatorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

 • 1 miejsca ex aequo:
  Liwia Falkowska, kl. 1, SP w Galwieciach; Pola Kalinowska, kl. 1, SP w Dubeninkach
 • 2 miejsca ex aequo:
  Katarzyna Jałowiecka, kl. 1b, SP nr 5 w Gołdapi; Michalina Wołyniec, kl. 2a, SP nr 3 w Gołdapi
 • 3 miejsca ex aequo:
  Michalina Dzierżanowska, kl. 1 SP w Boćwince; Jakub Kopeć, kl. 1, SP w Boćwince
 • wyróżnienia:
  Piotr Chalecki, kl. 3, SP w Żytkiejmach; Amelia Teresa Frej, kl. 2a, SP nr 5 w Gołdapi; Wiktoria Janulewicz, kl. 3B, SP nr 5 w Gołdapi; Nicola Kalinowska, kl. 1, SP w Żytkiejmach; Miłosz Kamiński, kl. 1b, SP nr 3 w Gołdapi; Iga Krupińska, kl. 1, SP w Boćwince; Tymoteusz Makarewicz, kl. 1, SP w Żytkiejmach; Zofia Makarewicz, kl. 3, SP w Żytkiejmach; Oliwier Podziewski, kl. 2b, SP nr 5 w Gołdapi; Amelia Salik, kl. 2a SP nr 3 w Gołdapi

✍️ PKPR

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.