Tegoroczne ferie już za nami. Przez całe dwa tygodnie w naszych placówkach odbywało się szereg ciekawych zajęć.

Różnorodność tematyczna zajęć pozwalała na to, by każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Inspirujące spotkania, dobra zabawa i dużo uśmiechów - to w kilku słowach podsumowanie naszych działań.

Dzieci wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych, zabawach integracyjno-edukacyjnych oraz zajęciach plastycznych, a w drugim tygodniu także w zajęciach tenisa stołowego. Poznały świat pingwinów, Muminka i Plastusia - ludzika z plasteliny. Motywem przewodnim niektórych prac były teksty literackie np. „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej czy „Pamiętniki Tatusia Muminka” Tove Jansson. Kreatywnością i oryginalnością mogły wykazać się dzieci na zajęciach plastycznych. Z użyciem materiałów recyklingowych, farb, kredek, włóczki, kleju na gorąco powstawały ciekawe prace m.in. bałwan XXL z papieru, bałwanek z butelek, lody z papieru, kwiaty z patyczków.

Uczestnicy naszych zajęć wzięli także udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Ewę Bolewską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi oraz asp. szt. Marcina Hiszpańskiego z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

✍️ Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.