Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święta wszystkich babć i dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

19 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali dzieci z klasy drugiej przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także gra na dzwonkach. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Uczniowie obdarowali dziadków upominkami. Nie zabrakło również konkursów w których dziadkowie i wnuki chętnie brali udział. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek za co serdecznie dziękuję.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i granie na instrumentach mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Tego dnia odwiedziliśmy równie Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach, gdzie odbywała się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uczniowie wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki i zagrali na cymbałkach. Życzymy cudownym parom wiele lat wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu i miłości.

✍️ Justyna Puza
Szkoła Podstawowa w Dubeninkach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.