Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza dzieci z klas 1-3 ze szkół podstawowych powiatu gołdapskiego do udziału w drugiej edycji kreatywnego konkursu ph. „Upcykling - drugie życie rzeczy”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie przedmiotu będącego przykładem upcyklingu. Upcykling to ponowne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy do stworzenia czegoś nowego i przydatnego np. wykonanie przybornika na biurko z tekturowych rolek, karmnika dla ptaków z plastikowej butelki, gry planszowej z kartonu i nakrętek, torby na warzywa ze starej firanki. Wykażcie się kreatywnością i ekologicznym myśleniem! Nie kupujcie ozdób, gotowych dodatków, nowych materiałów, lecz skorzystajcie z tego, co znajdziecie w domu np. zamiast ruchomych oczek wykorzystajcie niepotrzebne już guziki.

Wykonane przedmioty uczestnicy zatrzymują dla siebie, a organizatorowi przesyłają zdjęcia, które zaprezentują wygląd, technikę wykonania, wykorzystane materiały i walory użytkowe wykonanego przedmiotu. Kartę zgłoszenia oraz zdjęcia przedmiotu (maks. 5 sztuk, rozmiar do 5 MB, format jpg lub png, w nazwie pliku imię i nazwisko uczestnika) należy przysyłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 lutego.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

✍️ PKPR

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.