12 grudnia w Żytkiejmach odbyła się XVII edycja konkursu wiedzy „Młody Strażnik Parku 2023”, zorganizowanego przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. W tym roku przebiegał pod hasłem „Nietoperze”.

Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas 4-6 z dziesięciu szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego (ZPO w Baniach Maz., SP w Boćwince, SP w Dubeninkach, SP w Galwieciach, SP nr 1, 2, 3 i 5 w Gołdapi, SP w Lisach, SP w Żytkiejmach). Konkurs prowadzony był w formie turnieju sprawdzającego wiedzę na temat nietoperzy, a także podstawową znajomość walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

Do konkurencji finałowej zakwalifikowało się 6 uczniów. Spośród nich wyłoniono zdobywców miejsc pierwszego, drugiego i trzeciego, którzy otrzymali odznaki Młodego Strażnika Parku 2023.

Zdobywczyniami odznak Młodego Strażnika Parku 2023 zostały:
 1 miejsce – Aleksandra Cybulska, SP nr 1 w Gołdapi
 2 miejsce – Barbara Kacprzyk, SP nr 1 w Gołdapi
 3 miejsce – Maja Siemieniuk, SP nr 1 w Gołdapi
Wszystkie trzy laureatki to uczennice pani Danuty Boguskiej.

Kolejne miejsca w finale zdobyli:
 4 miejsce – Antoni Sakowicz, SP nr 2 w Gołdapi
 5 miejsce – Dominik Łaban, SP nr 2 w Gołdapi
 6 miejsce – Jakub Plewa, SP w Lisach
Uczniów przygotowywała pani Małgorzata Wojciechowska-Gutowska (SP nr 2 w Gołdapi) oraz pan Kamil Zielepucha (SP w Lisach).

Nagrody dla laureatów oraz pozostałych uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

✍️ PKPR

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.