Wczoraj w Żytkiejmach rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Krajobraz kulturowy wokół mnie. Widzę i doceniam”.

Zorganizowany został przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej z okazji Dnia Krajobrazu 2023 przebiegającego w tym roku pod hasłem „Doceń lokalność”. Na konkurs napłynęło 40 prac w wykonaniu uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych powiatu gołdapskiego.

Najwięcej prac przedstawiało trzy najpopularniejsze zabytki naszego powiatu: mosty w Stańczykach, piramidę w Rapie i wieżę ciśnień w Gołdapi, ale pojawiały się też inne historyczne obiekty charakterystyczne dla tego obszaru. Komisja oceniając prace zwracała uwagę na zgodność pracy z tematyką konkursu, ujęcie tematu, estetykę pracy i technikę wykonania. Nagrodziła 10 prac przyznając ich autorom miejsca i wyróżnienia.

1 miejsce: Oskar Lutyński, kl. 5b SP2 w Gołdapi - mosty w Stańczykach
2 miejsca ex aequo: Patrycja Szczodrońska, kl. 4, SP w Żytkiejmach - pomnik wojenny w Żytkiejmach; Wiktoria Stachniewicz, kl. 5, SP w Żytkiejmach - remiza w Żytkiejmach
3 miejsca ex aequo: Mateusz Truszkowski, kl. 5b, SP5 w Gołdapi - kościół w Gołdapi; Dominika Kalwajtys, kl. 5, SP w Żytkiejmach - piramida w Rapie
wyróżnienia: Yekateryna Kholodenko, kl. 5a, SP5 w Gołdapi - krajobraz Gołdapi; Maria Werra, kl. 5a, SP5 w Gołdapi - wieża ciśnień w Gołdapi; Gabriela Wiatrowska, kl. 5b, SP2 w Gołdapi - wieża ciśnień w Gołdapi; Piotr Karwel, kl. 5, SP w Galwieciach - pałac w Galwieciach; Zuzanna Sosnowska, kl. 5b, SP5 w Gołdapi - piramida w Rapie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.

✍️ Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.