8 września w parku przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiejmach odbyła się dwunasta edycja „Narodowego Czytania”. Parkowa zieleń stworzyła niepowtarzalną scenerię i klimat podczas czytania tegorocznej lektury „Nad Niemnem”.

Organizatorami wydarzenia byli: filia biblioteczna w Żytkiejmach oraz Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach. 12 edycję akcji „Narodowego Czytania” rozpoczęła wójt gminy Dubeninki Barbara Woźniak. Następnie mikrofon został przekazany dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach z dyrektorem Mirosławem Sidorem na czele.

W dalszej kolejności fragmenty powieści czytali: przedstawiciele Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga”, Koła Gospodyń Wiejskich „Sękacz” w Kiekskiejmach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żytkiejmach. Po raz pierwszy wśród czytających była osoba, która śpiewała zawarte w tekście pieśni. Było to jak wisienka na torcie. Dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim lektorom i słuchaczom kolejnej odsłony akcji „Narodowego Czytania”. Szczególne podziękowania kierujemy do Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach za współorganizację wydarzenia.

✍️ Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach Filia w Żytkiejmach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.