W piękny, sobotni wieczór 24 czerwca na zaproszenie stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, na plażę gminną do Kiepojć przybyło około 200 osób, by uczestniczyć w "Nocy świętojańskiej nad Bludzianką". Były to zespoły ludowe z terenu północnowschodniej Polski, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i organizacji pozarządowych, mieszkańcy gminy Dubeninki oraz turyści z różnych stron naszego kraju.

Każdy podczas pikniku mógł odnaleźć coś dla siebie. Można było uczestniczyć w wiciu wianków i puszczaniu ich na wodę, posłuchać tradycyjnych pieśni regionu, wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański oraz tańcach przy muzyce kapel i zespołów. Można było poczęstować się swojską grochówką oraz domowymi wypiekami, upiec kiełbaski nad ogniskiem, ale także posiedzieć nad jeziorem i podziwiać piękne krajobrazy. Ludzie bawili się do późna ciesząc się, że mogą wspólnie razem miło spędzić czas.

Piknik odbył się dzięki jego dofinansowaniu przez gminę Dubeninki. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Dubeninkach oraz zespołu „Bobolanie” z Dubeninek.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.