Dzielnicowy to policjant, który największą część służby spędza w swoim rejonie służbowym. Tam m.in. pomaga rozwiązywać sąsiedzkie konflikty, udziela wsparcia ofiarom przestępstw i przemocy w rodzinie. Jednym słowem zawsze jest blisko społeczeństwa, a jego praca wiąże się z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Aby skutecznie nieść pomoc, dzielnicowy integruje się z lokalną społecznością, poznaje ich codzienne bolączki czy oczekiwania. Jednym ze sposobów przełamania barier i zbliżenia się do społeczeństwa jest wspólne spotkanie przy kawie.

Jedno z takich spotkań odbyło się w środę, 23 listopada w Posterunku Policji w Dubeninkach. Kierownik posterunku oraz dzielnicowy tego rejonu oprowadzili przybyłych gości po budynku, po czym serdecznie ugościli kawą. Inicjatywa stworzyła doskonałą okazję do luźnej rozmowy z mieszkańcami gminy o problemach, z jakimi się zmagają w swojej okolicy. Policjanci przypominali, że to oni są gospodarzami terenu, na którym mieszkają i mogą mieć wpływ na podnoszenie poziomu życia, a nawet swojego bezpieczeństwa. Chętnie odpowiadali na nurtujące pytania mieszkańców i udzielali rad w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci przypominali o możliwości dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy dowiedzieli się, jak w łatwy sposób mogą wyeliminować zagrożenia ze swojego otoczenia, dzięki czemu mają wpływ na swoje bezpieczeństwo. Dzielnicowi omówili również sposób funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której mieszkańcy w łatwy sposób mogą skontaktować się z policjantem tzw. „pierwszego kontaktu” czyli dzielnicowym.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!