Wczoraj gołdapscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym poświęconemu bezpieczeństwu. Odbyło się ono w ramach projektu „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie gołdapskim”, dofinansowanym z Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

Policjanci omawiali z seniorami zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Zwrócili szczególną uwagę na możliwość dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dokładnie omawiając obsługę tego narzędzia. Mundurowi przedstawili też swoim słuchaczom, jak funkcjonuje aplikacja „Moja Komenda”. Dzielnicowy obszernie omówił powyższe narzędzia kontaktu z policją, na rzutniku zaprezentował, jak należy z nich korzystać. Działania te zorganizowano po to, aby osoby, które nie potrafią sprawnie korzystać z internetu, miały możliwość wypowiedzi na temat zagrożeń występujących w ich otoczeniu. Przekazano im również informacje na temat instytucji na terenie powiatu gołdapskiego, w których mogą skorzystać bezpłatnie z internetu.

Korzystając z okazji, specjalistka do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi poinformowała seniorów o działaniu oszustów, którzy wyłudzają pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika banku”. Mundurowi wspólnie ze swoimi słuchaczami przeanalizowali sytuacje, w których ofiarami sprawców stają się osoby starsze, bowiem to oni w dużym stopniu narażeni są na działania ze strony przestępców.

Po zakończeniu żywej dyskusji uczestnicy otrzymali od policjantów ulotki informacyjne oraz gadżety w postaci odblaskowych smyczy i etui antykradzieżowych do kart płatniczych.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.