27 października uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Dubeninkach w ramach przedsięwzięcia ministra edukacji i nauki pn. „Poznaj Polskę” uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Olsztyna i Olsztynka.

W Olsztynie w planetarium oglądnęliśmy seans pt. „Polaris”. Był to mądry i piękny film animowany, który poprzez wciągające przygody bohaterów wprowadza pojęcie ruchu obrotowego Ziemi, zapoznaje z różnymi rodzajami obiektów kosmicznych oraz zaznajamia z podstawami metody naukowej. Dalej udaliśmy się do Olsztynka do Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego, który dysponuje obecnie terenem o powierzchni 96ha. Posiada bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych. Zobaczyliśmy tam m.in. starą szkołę, chałupę mazurską, wiatrak, stare wozy strażackie itp. Park zamieszkują również ptaki i zwierzęta domowe: kury, indyki, gęsi, kaczki, konie, króliki. Ta część parku bardzo nam się spodobała. Na koniec, ku uciesze dzieci, zajechaliśmy również do McDonalda. Zjedliśmy kolację, po czy wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczkę uważamy za udaną. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Dzieci były bardzo grzeczne i zadowolone z przygody.

Justyna Puza

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!