W związku z wydarzeniami na Ukrainie, społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Dubeninkach włączyła się w działania zorganizowane przez ambasadorów programu eTwinning z Polski oraz Europy w ramach projektu "Calling for Peace - Wołanie o Pokój". Uczniowie z nauczycielami tworzyli prace plastyczne, flagi, gołębie pokoju – dla Ukrainy. To jest nasz manifest dla pokoju na świecie, a w obecnych czasach szczególnie dla Ukrainy.

28 lutego na znak solidarności z Ukrainą ubraliśmy się do szkoły na niebiesko-żółto, w barwy narodowe Ukrainy, oraz przypięliśmy wstążeczki niebiesko-żółte. Tymi gestami chcemy dać sygnał, że jesteśmy solidarni z ludnością Ukrainy w tym trudnym czasie.

Od poniedziałku do czwartku na terenie szkoły realizowana była zbiórka rzeczy i artykułów pierwszej potrzeby na rzecz naszych sąsiadów. Samorząd szkolny, szkolne koło PCK z opiekunami i pedagogiem szkolnym koordynowali całą akcję. Dostarczone rzeczy zostały pogrupowane i popakowane w kartony. Uczniowie bardzo aktywnie w tym uczestniczyli. Odzew mieszkańców naszej gminy był bardzo duży. Zebrane artykuły zostały przekazane parafialnemu Caritas w Dubeninkach, a później zostały przewiezione do Caritas Diecezji Ełckiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, rodzicom i mieszkańcom gminy za ofiarność i zaangażowanie się w akcję. (BS)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!