DUBENINKI. Rada gminy Dubeninki nie podjęła dziś uchwały ws. udzielenia wójtowi gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Za głosowało 7 radnych, nie było głosów przeciwnych, 3 wstrzymało się od głosu. Aby uchwała ws. udzielenia absolutorium została przyjęta, za musiałoby zagłosować co najmniej 8 radnych (ponad połowa ustawowego składu rady).
Wyniki głosowania:
- za: Stanisław Bielicki, Urszula Kibitlewska, Monika Czyżyk, Stanisław Rudziewicz, Anna Stypułkowska, Czesław Kramkowski, Elżbieta Zackiewicz
- przeciw: -
- wstrzymali się: Mirosław Kardel, Beata Wierzchowska, Anna Żylińska
- nieobecni: Piotr Borkowski, Dariusz Ołów, Bogdan Walicki, Stanisław Kracaj, Sebastian Stępin
Wcześniej pozytywne opinie o wykonaniu budżetu w roku 2019 wydały Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztunie i komisja rewizyjna rady gminy.
Część mieszkańców Żytkiejm nie ma w bieżącej wody. Jej brak jest spowodowany bardzo mroźną zimą, a konkretnie zamarzaniem jej w wodociągowych przyłączach.
Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 7 marca na koncert z okazji Dnia Kobiet.
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi będzie reprezentować Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej w etapie wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".
30 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dubeninkach odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dubeninki.
29 marca odbędzie się głosowanie w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Dubeninki w okręgu nr 14. Z mandatu radnego zrezygnował Sebastian Stępin.
Zima to czas nie tylko śnieżnych zabaw, ale także okazja do wspólnego spędzania czasu i rozwijania pasji. Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach przygotowało bogaty program zajęć dla dzieci podczas tegorocznych ferii zimowych.
Niedzielny wieczór był naprawdę wyjątkowy. Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach wypełniło się ciepłem, spokojem i prawdziwie świąteczną atmosferą.
W miniony piątek kierownik Posterunku Policji w Dubeninkach spotkał się z seniorami przy filiżance kawy.
We wtorek bibliotekę w Dubeninkach odwiedziły dzieci z przedszkola i klasy 0, aby wspólnie świętować zbliżające się mikołajki. Było dużo radości, uśmiechów i twórczej zabawy.
Tej jesieni Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej w ramach prowadzonej kampanii na rzecz ochrony jeży ogłosił akcję ekologiczną „Pomagamy jeżom! A Ty?”. Odpowiedziało 20 klas z 8 szkół oraz gromada zuchów.