TRÓJSTYK GRANIC. Trójstyk granic „Wysztyniec”, gdzie stykają się granice Polski, Rosji i Litwy to jedna z atrakcji turystycznych. Warto jednak pamiętać, że znajdujący się tam okazały słup nie jest słupem symbolicznym, a prawdziwym słupem granicznym. Obejście jego dokoła jest równoznaczne z przekroczeniem granic: polsko-litewskiej, litewsko-rosyjskiej i rosyjsko-polskiej. PRAWDZIWYCH granic.

Część osób sądzi, że Rosja zaczyna sie dopiero kilkanaście metrów dalej, przy znajdującym się tam ogrodzeniu. Tak NIE JEST. To ogrodzenie stoi już w głębi terytorium Rosji. Podobnie jest z płotem litewskim. On również jest w głębi terytorium Litwy, nie na linii granicznej.

Za nielegalne przekroczenie granicy z Rosją grozi mandat od polskich służb granicznych. Pamiętajcie, że dowodem na to przekroczenie mogą też być zdjęcia, jakie publikujecie w mediach społecznościowych. Znacznie gorszą karą może być jednak zatrzymanie przez rosyjskie służby graniczne i przewiezienie w głąb terytorium tego kraju.

Informacje o tym co wolno, a czego nie, znajdują się m.in. na tablicy informacyjnej w pobliżu trójstyku. Warto zapoznać się ze znajdującymi się tam materiałami.

Pamiętajcie!
Przekraczanie granicy polsko-rosyjskiej i litewsko-rosyjskiej, nawet na chwilę w celu zrobienia zdjęcia czy po prostu obejścia słupa granicznego „Wisztyniec” dokoła, jest zabronione!

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka