TRÓJSTYK GRANIC. Trójstyk granic „Wysztyniec”, gdzie stykają się granice Polski, Rosji i Litwy to jedna z atrakcji turystycznych. Warto jednak pamiętać, że znajdujący się tam okazały słup nie jest słupem symbolicznym, a prawdziwym słupem granicznym. Obejście jego dokoła jest równoznaczne z przekroczeniem granic: polsko-litewskiej, litewsko-rosyjskiej i rosyjsko-polskiej. PRAWDZIWYCH granic.

Część osób sądzi, że Rosja zaczyna sie dopiero kilkanaście metrów dalej, przy znajdującym się tam ogrodzeniu. Tak NIE JEST. To ogrodzenie stoi już w głębi terytorium Rosji. Podobnie jest z płotem litewskim. On również jest w głębi terytorium Litwy, nie na linii granicznej.

Za nielegalne przekroczenie granicy z Rosją grozi mandat od polskich służb granicznych. Pamiętajcie, że dowodem na to przekroczenie mogą też być zdjęcia, jakie publikujecie w mediach społecznościowych. Znacznie gorszą karą może być jednak zatrzymanie przez rosyjskie służby graniczne i przewiezienie w głąb terytorium tego kraju.

Informacje o tym co wolno, a czego nie, znajdują się m.in. na tablicy informacyjnej w pobliżu trójstyku. Warto zapoznać się ze znajdującymi się tam materiałami.

Pamiętajcie!
Przekraczanie granicy polsko-rosyjskiej i litewsko-rosyjskiej, nawet na chwilę w celu zrobienia zdjęcia czy po prostu obejścia słupa granicznego „Wisztyniec” dokoła, jest zabronione!

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.