TRÓJSTYK GRANIC. Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach otrzymali informację, że strona rosyjska zatrzymała w okolicach trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji 46-letniego mężczyznę. Okazało się, że Litwin wybrał się z kolegą rowerami na przejażdżkę po Mazurach. Z ciekawości jak wygląda granica trzech państw, udali się pod trójstyk "Wisztyniec". Jeden z nich nie zważając na tablice informacyjne przekroczył granicę zewnętrzną Unii Europejskiej i został zatrzymany przez rosyjskie służby. Po kilku godzinach Litwina przekazano stronie polskiej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach za przekroczenie granicy państwowej w niedozwolonym miejscu ukarali ciekawskiego turystę 400 zł mandatem.

W minionych dwóch tygodniach to trzeci przypadek przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom w tym rejonie. Najpierw był Włoch, potem Polak, a wczoraj Litwin. Dlatego przypominamy, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych (przejściach granicznych). Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

WMOSG

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka