ŻYTKIEJMY. Od 2010 roku 15 sierpnia w Żytkiejmach odbywało się ”Święto Sękacza”. Niestety, w tym roku impreza się nie odbędzie. Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, które jest jego organizatorem, postanowiło festyn odwołać. Wszystkiemu winna jest trwająca epidemia koronawirusa. Już w marcu przerwała ona przygotowania do wydarzenia. Dodatkowo nadal nie wiadomo, czy duże imprezy plenerowe będą mogły się w wakacje odbywać.

Jak informuje prezes stowarzyszenia Bożena Mikielska, innym istotnym argumentem za odwołaniem imprezy - nawet w przypadku, gdyby można było ją przeprowadzić - jest troska o bezpieczeństwo mieszkańców. Dotychczas na terenie powiatu gołdapskiego nie stwierdzono zakażeń koronawirusem i dobrze by było, gdyby ten stan utrzymał się jak najdłużej. Poprzednie lata pokazały, że „Święto Sękacza” przyciąga turystów z całej Polski, a także ze świata. Nikt nie jest w stanie obecnie zagwarantować, że wśród nich nie byłoby osób zakażonych.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading