DUBENINKI. 24 września 2018 roku odbyło się podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego w nowo powstający budynek Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach. Budowa już się zakończyła, a dziś zaś odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby pograniczników.

W uroczystości oprócz lokalnych funkcjonariuszy SG wzięli również udział m.in. zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska, niedawno powołany wicewojewoda warmińsko-mazurski Aleksander Socha, komendant WMOSG płk SG Robert Inglot oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych.

Na początku uroczystości był hymn państwowy, a na maszt podniesiona została flaga Polski. Później były krótkie przemówienia, przedstawiciele kilku wyznań chrześcijańskich pobłogosławili budynek, po czym było symboliczne przecięcie wstęgi. Następnie uczestnicy uroczystości mogli zwiedzić nową placówkę. Jest ona duża i przestronna. Są pomieszczenia do pracy funkcjonariuszy z dokumentami i osobami zatrzymanymi lub przesłuchiwanymi, ale są też i inne pomieszczenia, jak m.in. siłownia, pralnia z suszarnią, szatnie, aneks kuchenny, pokoje gościnne. Wszystko jest właściwie wyposażone.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!