DW651. Do wypadku doszło w poniedziałek na trasie Barcie - Linowo. Kilka minut po godzinie 12 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 651 na boku leży auto. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca oplem astra jadąc w kierunku Dubeninek, na łuku drogi najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad kierownicą, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. 61-letnia kobieta i 34-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Kobieta była trzeźwa. Policjanci teraz szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów.

Okres zimowy nie sprzyja kierowcom, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano jezdnia może być oblodzona i śliska, dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej. Wielu zdarzeń można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze.

KPP w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading