DUBENINKI, ŻYTKIEjMY. 21 listopada mł. asp. Anna Barszczewska z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie z pracownikiem Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi pojawili się w szkołach podstawowych w Dubeninkach i Żytkiejmach, gdzie wśród uczniów propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. W trakcie spotkań funkcjonariuszka zachęcała uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które poprawią widoczność na drodze, a tym samym wpłyną na ich bezpieczeństwo.

Akcja „Świeć przykładem” ma na celu zmniejszenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami m.in. poprzez podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze. Ciemne ubrania oraz nieoświetlone drogi sprawiają, że pieszy po zmroku jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe jest już widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pamiętajmy, że te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Nie ma takiego spotkania w szkołach, gdzie gołdapscy policjanci nie mówiliby o odblaskach.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze powiatowej nr 4812N - ul. Kościuszki w Gołdapi”.

 

 


Wyszukiwarka

Loading