DUBENINKI. Ósma odsłona „Narodowego Czytania” odbyła się 6 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:00 i przebiegało w dwóch etapach. W pierwszej części przedstawiciele klasy piątej szkoły podstawowej przygotowani przez panią Wiolettę Szeszko odczytali z podziałem na role „Kamizelkę” Bolesława Prusa. Kolejną lekturę czytały panie Wanda Waluk i Wiesława Cirocka, a była to nowela „Dym” Marii Konopnickiej. W drugiej części spotkania wzięła udział klasa siódma szkoły podstawowej. Klasę reprezentowało pięć uczennic, które odczytały „Orkę” Władysława Reymonta. Lektorów do publicznego występu przygotowała pani Bożena Jakubowska. Ostatnią lekturą zaprezentowaną podczas spotkania był fragment utworu Elizy Orzeszkowej pt. „Dobra pani”, czytany przez członkinie Stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej”.

Na zakończenie spotkania przeprowadzono quiz pt. „Lektury 8. Narodowego Czytania”. Swoją wiedzę na temat lektur i ich autorów chciało sprawdzić 17 osób. Po serii pytań wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom quizu wręczono okolicznościowe podziękowania.

Organizatorami tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach, Szkoła Podstawowa w Dubeninkach oraz Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading