ŻYTKIEJMY. Tegoroczne „Narodowe Czytanie” w Żytkiejmach odbyło się w piątek, 6 września w centrum wsi na „Żytkiejmskim skwerku”. Nowele polskie czytali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach na czele z dyrektorem szkoły. Do publicznego czytania lektur włączyli się także mieszkańcy, przedstawiciele Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga, Koła Gospodyń Wiejskich w "Sękacz" w Kiekskiejmach i filii bibliotecznej.

Dziękujemy wszystkim czytającym, którzy przyjęli zaproszenie, słuchającym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania. Spotkanie zakończył quiz literacki i wspólna herbatka.

Organizatorem tegorocznej 8 edycji „Narodowego Czytania” była Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach Filia Biblioteczna w Żytkiejmach przy współpracy Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

filia biblioteczna w Żytkiejmach

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading