ŻYTKIEJMY. Marszałek senatu Stanisław Karczewski odwiedził dziś Dom Polonii w Żytkiejmach. Spotkał się z młodą Polonią z Białorusi, która tu wypoczywa. Obecna grupa, piąta i zarazem ostatnia w te wakacje, jest z obwodu mińskiego. Wcześniej były też grupy z grodzieńszczyzny i okolic Witebska. Wspólnie z opiekunami kolonii, senator Małgorzatą Kopiczko i wójtem Ryszardem Zielińskim m.in. wręczyli dzieciom pamiątkowe koszulki i dyplomy za aktywne uczestnictwo w zajęciach „Wakacyjna przygoda w Polsce 2019”.mówi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP

Wakacje dla Polonii z Białorusi od 15 lat organizuje w Żytkiejmach Fundacja na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny. Współfinansowane one są m.in. ze środków, którymi dysponuje Senat RP.

Trzeba zauważyć, że choć spotkanie to odbyło się w czasie kampanii wyborczej do polskiego parlamentu to z wyborami nie miało ono nic wspólnego. Marszałek Stanisław Karczewski spotyka się z białoruską Polonią (dziećmi i dorosłymi) regularnie, zarówno podczas wizyt na Białorusi jak i podczas różnych okazji w naszym kraju.

 

 


Wyszukiwarka

Loading