ŻYTKIEJMY. W czwartek odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Święta Sękacza w Żytkiejmach. Początek festynu o godzinie 13. W programie m.in. występy zespołów ludowych (Reszelanie, Rominczanie, Szuwarki), stoiska z wyrobami kuchni regionalnej i rękodziełem i zabawa pod gwiazdami (gwiazdą wieczoru będzie Nastja). Serwowana będzie grochówka z kuchni polowej, odbędą się warsztaty robienia ciast, które nazywają się mrowiskami. Przeprowadzony będzie też konkurs na najdalszego gościa z Polski i ze świata.

Główną atrakcją 10. Święta Sękacza będzie pieczenie na ogniu sękacza giganta, który będzie miał 5 metrów długości i około 90 kilogramów wagi. Później zostanie on podzielony na podzielony wśród publiczności.

Na gości festynu będą czekać dwa niestrzeżone parkingi. Dojazdy do obu będą oznaczone. Jadący od strony Gołdap będą kierowani w lewo na parking przy ulicy Warszatowej. Jadący od strony Wiżajn będą również kierowani w lewo na parking przy DW651, który funkcjonował podczas naszej imprezy w latach ubiegłych. Samochody będzie można również zaparkować w „centrum” Żytkiejm na dwóch dostępnych tam placykach. Ruchem będą kierować strażacy - ochotnicy z Żytkiejm. Organizator PROSI NIE PARKOWAĆ SAMOCHODÓW WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ 651 NA POBOCZU.

Przez lata impreza przyciąga co raz więcej osób. W minionym roku organizator szacuje, że przez cały dzień przewinęło się około 5 tysięcy osób z całego świata. Na imprezę przyjeżdżają bowiem nie tylko okoliczni mieszkańcy i turyści goszczący w tych rejonach, ale nawet osoby z Ameryki Południowej!

Organizatorem 10. Święta Sękacza jest Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, wspierane przez OSP w Żytkiejmach, wolontariuszy z klubu wolontariusza przy filii bibliotecznej w Żytkiejmach i portal GOLDAP.INFO. Imprezę dofinansowano ze środków: Gminy Dubeninki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Sponsorzy: BRB Jaja z Mazur, Restauracja Kalinka, Sklep Muzyczny MJM Janusz Murawski, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Bank Spółdzielczy w Olecku i Skład Budowlany Paszkiewicz w Suwałkach.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading