DUBENINKI. Rada gminy Dubeninki zdecydowała na ostatniej sesji, że gmina przystąpi do Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza. Powstaje ono jest z inicjatywy wójta gminy Górowo Iławeckie.

Jak twierdzi wójt gminy Dubeninki, stowarzyszenie to jest potrzebne, bo dzięki niemu jest większa szansa na wpisanie paru pomysłów małych samorządów do strategii rozwoju województwa. To ważne, bo m.in. na jej podstawie będą rozdysponowywane środki UE w kolejnych latach. Wiele wskazuje na to, że pozyskiwanie tych pieniędzy przez pojedyncze samorządy może być trudne.

- Niestety, ale próbuje się strategii pominąć gminy wiejskie - powiedział na sesji Ryszard Zieliński. - To jest taka nasza obrona, by nie dopuścić do sytuacji, że nie będziemy mieli w nowym rozdaniu finansowym nic. I z finansów nic, i do powiedzenia niewiele.

Decyzja rady o przystąpieniu do stowarzyszenia była jednogłośna. Za zagłosowało 12 obecnych na sesji włodarzy. Rada wyznaczyła też przedstawicieli gminy (wójta gminy Ryszarda Zielińskiego i sekretarza gminy Stanisława Kosińskiego), którzy będą reprezentować ją w stowarzyszeniu.

 

 


Wyszukiwarka

Loading