GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od mieszkańca gminy Dubeninki o niewybuchach znajdujących się na jednej z posesji. Do ich odkrycia doszło 15 lipca w trakcie wykonywania prac ziemnych przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich zadzwonił do funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach informując o znalezisku. Patrol SG pojechał na miejsce, zabezpieczył teren, wezwał policję i saperów.

Okazało się, że około 30 metrów od domu leżało 10 granatów RPG-43 oraz 2 sztuki RG-42, pochodzące z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabrane przez patrol minersko-saperski z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Mężczyzna, który natknął się na niebezpieczne przedmioty zachował szczególną ostrożność, a przede wszystkim poinformował funkcjonariuszy. Dzięki temu realne zagrożenie zostało w porę zneutralizowane.

Przypominany, że znaleziska tego typu nie wolno lekceważyć. Należy zachować ostrożność, nie dotykać, nie sprawdzać co to jest, natychmiast wezwać służby mundurowe.

WMOSG

 

 
Wyszukiwarka

Loading