DUBENINKI. 14 czerwca kółko teatralne z Gimnazjum w Dubeninkach zakończyło swoją roczną pracę i wystawiło fragmenty „Balladyny” J. Słowackiego. Na premierę licznie przybyli widzowie nie tylko z gimnazjum, gościliśmy również uczniów ze szkoły podstawowej, nauczycieli, pracowników szkoły, a także dyrekcję obu szkół. Hol drugiego piętra szkoły zamienił się najpierw w chatę wdowy, a później w las – miejsce siostrzanej zbrodni.

W roli głównej wystąpiła Weronika Pojawa, która doskonale pokazała mroczną stronę Balladyny, w delikatną i niewinną Alinę wcieliła się Aleksandra Rakowska, ich matkę wdowę świetnie zagrała Laura Bandysz, zaś trudnego wyboru między pięknymi siostrami musiał dokonać Kirkor grany przez Aleksandrę Puzę. Świat baśniowy reprezentowali: Skierka - kreowany przez Gabrielę Kraczaj i jego pani tajemnicza Goplana grana przez Roksanę Albanowicz. Dziewczęta swoją grą zaczarowały publiczność, całość dopełniała scenografia, którą wykonywały wszystkie uczestniczki kółka pod bacznym okiem Roksany Albanowicz.

Choć podczas prób dopadały nas chwile zwątpienia, występ i brawa są najlepszą nagrodą i dowodem na to, że było warto.

Gimnazjum w Dubeninkach

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading