GMINA DUBENINKI. W piątkowe popołudnie 12 kwietnia, grupa 7 uczniów z Gimnazjum w Dubeninkach oraz 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach ochoczo rozpoczęła akcję „100 drzew dla Niepodległej”. Młodzież pod czujnym okiem podleśniczego pana Henryka Bazylewicza oraz nauczycielki biologii Anny Krygier uczyła się sadzić lipy i modrzewie. Najpierw uczniowie oczyścili miejsce sadzenia ze zbędnych gałęzi, następnie przy użyciu kostura i szpadla posadzili drzewka. Zalesianie jest bardzo ważnym procesem, ponieważ drzewa są producentami tlenu i pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla. Ponadto stanowią miejsce życia wielu organizmów żywych. Takie praktyczne zajęcia w terenie spodobały się uczniom. Po skończonej pracy udaliśmy się spacerem na przygotowane przez pana Bazylewicza ognisko. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć pułapki feromonowe na kornika drukarza. Pan Henryk wyjaśnił nam zasadę ich działania i wspomniał o szkodliwej działalności tego owada w lesie.

Akcję uznajemy za udaną i planujemy już kolejne działania na rzecz przyrody. Serdecznie dziękujemy panom: Henrykowi Bazylewiczowi oraz Zbigniewowi Mazurowi za pomoc w zorganizowaniu akcji i ogniska.

Anna Krygier

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading