PRZEROŚL GOŁDAPSKA.  O obowiązku noszenia odblasków oraz poruszania się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego policjanci apelowali już wielokrotnie. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje ten obowiązek igrając z losem i ryzykując własnym życiem.

Potwierdzeniem tego był wypadek, do którego doszło na drodze powiatowej niedaleko Przerośli Gołdapskiej. Do tragedii doszło w niedzielę, 24 marca po godzinie 19, kiedy panował już zmrok. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 55-letnia kierująca volkswagenem passatem potrąciła 47-letniego pieszego, który szedł niewłaściwą stroną jezdni. Niestety mężczyzna nie posiadał również elementów odblaskowych. Poszkodowany zmarł w szpitalu. Kierująca volkswagenem była trzeźwa.

Pamiętajmy! Piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają do korzystania z nich jednocześnie tam, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg również w obszarze zabudowanym.

KPP Gołdap

 

 


Wyszukiwarka

Loading